Par dokumentālu ģimenes fotosesiju

ģimenes albūms atmiņas melnbaltās fotogrāfijas

Bērni, tas ir forši! Bērni ļoti atšķiras no pieaugušiem, viņi ir īsti, brīvi no aizspriedumiem, ziņkārīgi un smieklīgi. Tāpēc tik svarīgi saglabāt patiesas un īstas bērnības atmiņas no laika, kad tie aug un attīstās. Dokumentāla ģimenes fotosesija ir viens no veidiem kā to izdarīt.


dokumentāla ģimenes fotosesija

Nevajag bērniem likt pozēt un pataisīt par lellēm, ļaujiet bērniem fotogrāfijās dzīvot, ir jāķer šos mirkļus. Tādas ģimenes fotogrāfijas noteikti būs visvērtīgākās!

Ko mēs atceramies no bērnības un kuras atmiņas ir būtiskas?

Man spilgtākās atmiņas no bērnības saistītas ar ģimenes maziem notikumiem, kopīgiem brīžiem, kā arī vietām, kur es augu - mūsu mājas, vecvecāku mājas. Labi atceros kā gatavojām mājas gardumus, plāno pankūku svētdienas. Uzliec uz šķīvja krējumu un zapti, un tad sāc jaukt kopā, katru reizi citā krāsā. Atceros mājas pagalmu, spēļu laukumu, dauzīšanos ar brāli, izbraucienus ar velosipēdiem, ciemošanos pie vecmammām. Tās ir manas atmiņas, kas kļūst vēl spilgtākas redzot fotogrāfijas no tā laika.

Dokumentālas fotogrāfijas no manas bērnības man ir vismīļākās.


ģimenes albūms atmiņas melnbaltās fotogrāfijas

Protams, mūsdienās visiem pieejami fotoaparāti, taču tas ir tikai instruments. Fotografē cilvēks, jābūt radošam, jānoķer īstais moments, jāakcentē galvenais.

Mūsdienu tirgus ļoti piesātināts, ir dažādi fotogrāfi, ir dažādi redzējumi un fotografēšanas stili. Tāpēc būtiski iepazīties ar fotogrāfa stilu, pirms pieteikties uz fotosesiju.


MANS PIEDĀVĀJUMS

Dokumentāls ģimenes stāsts īstu atmiņu fotogrāfijās - pēc noteikta scenārija izveidots fotostāsts (minimāli iestudēti mirkļi un darbības), kas pastāsta par Jūsu reālo dzīvi, par vietu, kur Jūs dzīvojat vai kurā Jums patīk pavadīt laiku.

Tas ir stāsts par šodienu, kas rīt būs Jūsu atmiņas.

Neatkarīgi no fotosesijas vietas, varēsim uztaisīt arī portretus. Esiet droši, es ieteikšu pozas.


īsta ģimenes dokumentāla fotosesija mājās

ĢIMENES FOTOSESIJAS CENAS

➀ Mazais dokumentālais foto stāsts - 70Eur / 50+ fotogrāfijas / līdz 1 st;

➁ Vidējais dokumentālais foto stāsts - 120Eur / 100+ fotogrāfijas / līdz 2 st;

➂ Lielais dokumentālais foto stāsts - 165Eur / 150+ fotogrāfijas / līdz 3 st.

Standarta cenā ietilpst

Konsultācija pirms fotosesijas par stāsta izveidi, fotografēšanas darbs, fotogrāfiju atlase un datorapstrāde, JPG fotogrāfiju atdošana (2 nedēļu laikā) izmantojot web serveri. Fotogrāfam ir tiesības uzņemtās fotogrāfijas izmantot sava portfolio papildināšanā. Iespējams vienoties par privātuma garantiju.

Papildus izdevumi

Fotosesijas pagarinājums (50 Eur/st), fotogrāfa transporta izdevumi, maksas stāvvietas, ieejas biļetes, privātuma garantija, fotogrāfiju atdošanas īpaši noformētā usb + ierāmēta fotogrāfija, jebkura izmēra foto izdrukas, premium fotogrāmata.

FOTO STĀSTA VIETAS IZVĒLE

Jūsu mājas - foto stāsts vietā, kurā jūs dzīvojat.

Jūsu iemīļota vieta - foto stāsts vietā, kur Jums patīk pavadīt laiku.

Jūra, mežs, lauku māja, bet varbūt Jums ļoti mīļš piemājas parks vai iemīļota kafejnīca? Neatkarīgi no vietas, svarīgi justies netraucēti un komfortabli, tāpēc labāk izvēlēties laiku, lai apkārt ir pēc iespējas mazāk cilvēku.

Atklājam jaunas interesantas vietas - foto stāsts piedzīvojums.

Jūs esat super aktīva ģimene, piedzīvojumu meklētāji? Jums nepatīk sēdēt mājās? Tas varētu būt interesants piedzīvojums.

Esmu dabīga apgaismojuma piekritējs, tāpēc, neatkarīgi no vietas izvēles, svarīgi, lai ir dabīga gaisma.

PS: es nefotografēju studijā. Tur labi sanāk modes fotogrāfija vai, piemēram, kleita katalogam, bet ne dokumentāla ģimenes fotosesija.


dokumentāla ģimenes fotosesija mājās

Lai fotosesija izdotos, ir būtiski saprast, ka galarezultāts ir atkarīgs ne tikai no fotogrāfa, bet lielā mērā arī no Jums. Īpaša vērība jāpievērš sagatavošanas procesam. Lai būtu vieglāk sagatavoties, minēšu vairākus ieteikumus.

KĀ IZSKATĪTIES, KĀ IZVĒLĒTIES DRĒBES, KĀ UZVESTIES?

Fotogrāfijās visiem gribas izskatīties skaisti, tāpēc ir jāsapucējas, bet - svarīgi nepārspīlēt.

Obligāti tīri mati! Ja Jums ir nepaklausīgi, sausi vai samocīti mati, grūti izveidot vēlamo frizūru, apdomājiet friziera apmeklējumu vai iespējams pieaicināt meistaru uz mājām. Ja tomēr izlemjat veidot frizūru pati, lūgums atcerēties, ka jāizskatās dabīgi, nav vēlams veidot izteiktu vakara frizūru.

Vairāk ieteikumu


Ļoti ieteicams grims (make-up). Tas nenozīmē, ka jālieto daudz krāsas, vēlams izskatīties dabīgi. Pareizi izveidots grims fotogrāfijās praktiski nav redzams, tā uzdevums piešķirt ādai samtainu gludumu, maksimāli noslēpt apsārtumus un lokus zem acīm. Līdzīgi kā ar frizūru, ideāli, ja tiek izmantota profesionāla kosmētika un profesionālu meistaru palīdzība. Fotogrāfijā noteikti būs pamanāmas rokas un nagi. Galvenais nosacījums - tīri un sakopti nagi. Ļoti labi izskatās gaišie toņi.

Vīrietim arī jāsagatavojas. Nez vai patīkami skatīties uz sejas izsitumu, pumpu vai neveiksmīgi iegrieztu ādu (skujoties). Tie, kas skujas ar žiletēm, labāk vispār pirms fotosesijas neskūties.

Apģērba izvēli ietekmē vairāki faktori. Tam noteikti jāsaskan ar vidi, kā arī Jūsu iekšējo būtību, raksturu. Apģērbs ir primārais, kas veido vizuālo tēlu. Izvēlaties tās drēbes, kurās labi jūtaties, iespējams tās nebūs pašas jaunākas, toties iemīļotas. Svarīgi, lai drēbes ir tīras un izgludinātas. Izdomājiet un laicīgi sagatavojiet 1 apģērba komplektu (izmazgāt, izgludināt). Fotosesija notiek galvenokārt pārvietojoties vai kaut ko darot, tāpēc Jums jābūt brīvas rokas (nekādas somas, maisi utt). Ja neesat pārliecināti par apģērbu, pakonsultējaties ar mani.

Ieteikumi:

» apģērbam jābūt pieskaņotam videi, kurā notiks fotosesija, nav vēlama mini kleita, augstpapēžu kurpes, ja plānots doties, piemēram, pie jūras.
» sievietei ieteicams izvēlēties vieglu un ērtu apģērbu, kas izceļ sievišķību, gari svārki, kleitas, lai var apsēsties. Nav ieteicams ļoti apspīlēts apģērbs.
» vīrietim nevajadzētu izvēlēties lietišķu apģērbu, piemēram klasiskās bikses; labāk izvēlēties džinsus vai kokvilnas bikses, šortus. Ideāli der T-krekls, vasaras krekls ar atlocītām piedurknēm, džemperis.
» var saskaņot krāsas, kā arī priekšroku dot vienotu toņu apģērbam bez zīmējumiem, kas ļoti izceļas. Labi izskatās, ja apģērbā dominē 1-2 krāsas.
» nav ieteicams izīrēts (aizlienēts) apģērbs un aksesuāri (saglabājam Jūsu ģimenes identitāti).


ģimenes fotosesija pie jūras saulrieta

Ļoti iespējams Jūsu mazulim patīk fotografēties. Tikai lūgums, nevajag bērniem stāstīt, ka būs jāpozē. Es cenšos noķert īstās bērnu emocijas, kas nav iespējamas pozēšanas laikā!

Izskats svarīgs, bet nebūt nav galvenais! Simts reizes svarīgākas sajūtas un labs garastāvoklis. Ja jūs būsiet smukās drēbēs, bet sastrīdējušies, jēga liela nebūs, jo bildes nebūs labas. Tāpēc svarīgi visu sagatavot laicīgi, lai nav steiga un stress.

Dokumentālā fotosesijā patiesībā nenozīmē, ka būs jāfotografējas, jo vajadzēs - skriet, ķert, smieties, samīļot, gulēt, glaudīt, bučot, dzīvot!
ģimenes fotosesija aviācijas muzejāskaista ģimenes fotosesija rododendru dārzā pavasarī

NO KĀ LABĀK IZVAIRĪTIES

» daudz mantu un aksesuāru - STOP - laužam stereotipus un aizmirstam fotostudiju (pinterestu). Nekādas pārģērbšanās un modes kataloga veidošana. Dokumentāla fotosesija ir kā filma par reālo dzīvi, stāsts par jūsu sajūtām. Izbraukuma fotosesijā visam jāietilpst mazā mugursomā, jo mēs nepārtraukti kustēsimies;
» aizrādījumi bērniem par uzvedību vai drēbēm - ja bērni dauzīsies, lēkās pa peļķēm, es būšu ar visām četrām par;
» nelaimīgas sejas, slikts garastāvoklis, nogurums - fotosesijas dienā nekādu strīdu... arī citās dienās labāk nestrīdēties :)
» vietai neatbilstošs izskats - vakara frizūra, svinīgas drēbes, kaklasaite, dārgas rotas, augstpapēžu kurpes, ļoti spilgs vai pārlieku raibs apģērbs ar raibiem zīmējumiem (dokumentāla ģimenes fotosesija nav svētki, jo dabīgāk, jo labāk);
» nekvalitatīvs vai pārāk spilgts grims - bildes patiks tad, ja jums patiks kā jūs izskaties (neticiet grimmētājam, kas saka, ka fotosesijai vajag spilgtāku grimu);
» neizgludinātas drēbes, netīri mati, steiga - plānojiet visu laicīgi;
» ierobežots laiks, jo pēc stundas jāskrien uz darbu - bērni mēdz būt neparedzami, līdz ar to arī ģimenes fotosesija.