Par dokumentālu ģimenes fotosesiju

ģimenes albūms atmiņas melnbaltās fotogrāfijas

Bērni, tas ir forši! Bērni ļoti atšķiras no pieaugušiem, viņi ir īsti, brīvi no aizspriedumiem, ziņkārīgi un smieklīgi. Tāpēc tik svarīgi saglabāt patiesas un īstas bērnības atmiņas no laika, kad tie aug un attīstās. Dokumentāla ģimenes fotosesija ir viens no veidiem kā to izdarīt.


dokumentāla ģimenes fotosesija

Nevajag bērniem likt pozēt un pataisīt par lellēm, ļaujiet bērniem fotogrāfijās dzīvot, ir jāķer šos mirkļus. Tādas ģimenes fotogrāfijas noteikti būs visvērtīgākās!

Ko mēs atceramies no bērnības un kuras atmiņas ir būtiskas?

Man spilgtākās atmiņas no bērnības saistītas ar ģimenes maziem notikumiem, kopīgiem brīžiem, kā arī vietām, kur es augu. Labi atceros kā gatavojām mājas gardumus, plāno pankūku svētdienas, spēļu laukumu, izbraucienus ar velosipēdiem, ciemošanos pie vecmammām. Tās ir manas atmiņas.

Tieši dokumentālas fotogrāfijas no manas bērnības man ir vismīļākās.


ģimenes albūms atmiņas melnbaltās fotogrāfijas


MANS PIEDĀVĀJUMS

Dokumentāls ģimenes stāsts - pēc iespējas patiesi mirkļi un darbības, kas stāsta par Jūsu reālo dzīvi, par vietu, kur Jūs dzīvojat vai kurā Jums patīk pavadīt laiku.

Papildus reportāžas kadriem uztaisīsim arī portretus. Esiet droši, es ieteikšu pozas.


īsta ģimenes dokumentāla fotosesija mājās

ĢIMENES FOTOSESIJAS CENA

100Eur / 80+ fotogrāfijas / līdz 1,5 st;

Standarta cenā ietilpst

Ģimenes (2 pieaugušie + bērni) fotografēšanas darbs Rīgā, visu foto apstrāde, JPG fotogrāfiju atdošana (2 nedēļu laikā) izmantojot web serveri. Fotogrāfam ir tiesības uzņemtās fotogrāfijas izmantot sava portfolio papildināšanā. Iespējams vienoties par privātuma garantiju.

Papildus izdevumi

Citu pieaugušo piedalīšanās, fotosesijas pagarinājums, ceļš ārpus Rīgas, ieejas biļetes, fotogrāfiju atdošana īpaši noformētā usb, fotogrāmata.


FOTO STĀSTA VIETAS IZVĒLE

Jūsu mājas vai Jūsu iemīļota vieta, jūra, mežs, lauku māja, piemājas parks, kafejnīca utt. Neatkarīgi no vietas, svarīgi justies netraucēti un komfortabli, tāpēc, ja tā ir sabiedriska vieta, labāk izvēlēties laiku, kad apkārt ir mazāk cilvēku.

Es nefotografēju studijā, pret konveijeru un mākslīgu vidi.


dokumentāla ģimenes fotosesija mājās

Lai fotosesija izdotos, ir būtiski saprast, ka galarezultāts ir atkarīgs ne tikai no fotogrāfa, bet lielā mērā arī no Jums. Īpaša vērība jāpievērš sagatavošanas procesam. Lai būtu vieglāk sagatavoties, minēšu vairākus ieteikumus.

KĀ IZSKATĪTIES, KĀ IZVĒLĒTIES DRĒBES, KĀ UZVESTIES?

Fotogrāfijās visiem gribas izskatīties skaisti. Jā, var nedaudz sapucēties, bet - svarīgi nepārspīlēt.

Pietiek ar tīriem matiem un minimālu Jūsu ikdienas grimu! Lūgums atcerēties, ka dokumentālā fotosesijā jāizskatās dabīgi, nav vēlams veidot izteiktu vakara frizūru vai izvēlēties svinīgas drēbes.

Vairāk ieteikumu


Pareizi izveidots grims fotogrāfijās praktiski nav redzams, tā uzdevums piešķirt ādai samtainu gludumu, maksimāli noslēpt apsārtumus un lokus zem acīm. Fotogrāfijā noteikti būs pamanāmas rokas un nagi. Galvenais nosacījums - tīri un sakopti nagi. Ļoti labi izskatās gaišie toņi.

Vīrietim arī jāsagatavojas. Tīras rokas un izgludinātas drēbes.

Apģērbam noteikti jāsaskan ar vidi, kā arī Jūsu iekšējo būtību, raksturu. Izvēlaties tās drēbes, kurās labi jūtaties, iespējams tās nebūs pašas jaunākas, toties iemīļotas. Svarīgi, lai drēbes ir tīras un izgludinātas. Izdomājiet un laicīgi sagatavojiet 1 apģērba komplektu (izmazgāt, izgludināt). Sieviete izskatās sievišķīgāk ar gariem svārkiem.


Izskats svarīgs, bet nebūt nav galvenais! Simts reizes svarīgākas sajūtas un labs garastāvoklis. Ja jūs būsiet smukās drēbēs, bet sastrīdējušies, jēga liela nebūs, jo bildes nebūs labas. Tāpēc svarīgi visu sagatavot laicīgi, lai nav steiga un stress.

Dokumentālā fotosesijā patiesībā nenozīmē, ka būs jāfotografējas, jo vajadzēs - skriet, ķert, smieties, samīļot, gulēt, glaudīt, bučot, dzīvot!

ģimenes fotosesija aviācijas muzejāskaista ģimenes fotosesija rododendru dārzā pavasarī

NO KĀ LABĀK IZVAIRĪTIES

» daudz mantu un aksesuāru - STOP - laužam stereotipus un aizmirstam fotostudiju (pinterestu). Nekādas pārģērbšanās un modes kataloga veidošana. Izņēmums - mazam bērnam vajag citas drēbes, sāksim mājās un turpināsim ārā utt. Izbraukuma fotosesijā visam jāietilpst mazā mugursomā, jo mēs nepārtraukti kustēsimies;
» aizrādījumi bērniem par uzvedību vai drēbēm - ja bērni dauzīsies, lēkās pa peļķēm, es būšu ar visām četrām par;
» nelaimīgas sejas, slikts garastāvoklis, nogurums - fotosesijas dienā nekādu strīdu... arī citās dienās labāk nestrīdēties :)
» vietai neatbilstošs izskats - vakara frizūra, svinīgas drēbes, kaklasaite, dārgas rotas, augstpapēžu kurpes, ļoti spilgs vai pārlieku raibs apģērbs ar raibiem zīmējumiem (raibas un krāsainas drēbes noēd emocijas kadrā);
» vīrietim nevajadzētu izvēlēties lietišķu apģērbu, piemēram klasiskās bikses, labāk izvēlēties džinsus vai kokvilnas bikses, šortus. Ideāli der T-krekls, vasaras krekls ar atlocītām piedurknēm, džemperis.
» nekvalitatīvs vai pārāk spilgts grims - bildes patiks tad, ja jums patiks kā jūs izskaties (neticiet grimmētājam, kas saka, ka fotosesijai vajag spilgtāku grimu);
» neizgludinātas drēbes, netīri mati, steiga - plānojiet visu laicīgi;
» ierobežots laiks, jo pēc stundas jāskrien uz darbu - bērni mēdz būt neparedzami, līdz ar to arī ģimenes fotosesija.
» izīrēts (aizlienēts) apģērbs un aksesuāri - neizliekamies un nemānam sevi.


Tas ir ļoti svarīgi – laiku pa laikam
Kļūt mazam, lai augtu liels.
Imants Ziedonis.