Par dokumentālu ģimenes fotosesiju

ģimenes albūms atmiņas melnbaltās fotogrāfijas

Bērni, tas ir forši! Bērni ļoti atšķiras no pieaugušiem, viņi ir īsti, brīvi no aizspriedumiem, ziņkārīgi un smieklīgi. Tāpēc tik svarīgi saglabāt patiesas un īstas bērnības atmiņas no laika, kad tie aug un attīstās. Dokumentāla ģimenes fotosesija ir viens no veidiem kā to izdarīt.


dokumentāla ģimenes fotosesija

Nevajag bērniem likt pozēt un pataisīt par lellēm, ļaujiet bērniem fotogrāfijās dzīvot, ir jāķer šos mirkļus. Tādas ģimenes fotogrāfijas noteikti būs visvērtīgākās!

Ko mēs atceramies no bērnības un kuras atmiņas ir būtiskas?

Man spilgtākās atmiņas no bērnības saistītas ar ģimenes maziem notikumiem, kopīgiem brīžiem, kā arī vietām, kur es augu - mūsu mājas, vecvecāku mājas. Labi atceros kā gatavojām mājas gardumus, plāno pankūku svētdienas. Uzliec uz šķīvja krējumu un zapti, un tad sāc jaukt kopā, katru reizi citā krāsā. Atceros mājas pagalmu, spēļu laukumu, dauzīšanos ar brāli, izbraucienus ar velosipēdiem, ciemošanos pie vecmammām. Tās ir manas atmiņas, kas kļūst vēl spilgtākas redzot fotogrāfijas no tā laika.

Tieši dokumentālas fotogrāfijas no manas bērnības man ir vismīļākās. Paldies onkulim, kurš aizrāvās ar fotografēšanu un saglabāja manas bērnības atmiņas dzīvās fotogrāfijās.


ģimenes albūms atmiņas melnbaltās fotogrāfijas

Protams, mūsdienās visiem pieejami fotoaparāti, taču tas ir tikai instruments. Fotografē cilvēks, jābūt radošam, jānoķer īstais moments, jāakcentē galvenais.

Mūsdienu tirgus ļoti piesātināts, ir dažādi fotogrāfi, ir dažādi redzējumi un fotografēšanas stili. Tāpēc būtiski iepazīties ar fotogrāfa stilu, pirms pieteikties uz fotosesiju.


MANS PIEDĀVĀJUMS

Dokumentāls ģimenes stāsts īstu atmiņu fotogrāfijās - pēc noteikta scenārija izveidots fotostāsts (minimāli iestudēti mirkļi un darbības bez pozēšanas), kas pastāsta par Jūsu reālo dzīvi, par vietu, kur Jūs dzīvojat vai kurā Jums patīk pavadīt laiku.

Neatkarīgi no fotosesijas vietas, varēsim uztaisīt arī portretus. Esiet droši, es ieteikšu pozas.


īsta ģimenes dokumentāla fotosesija mājās

ĢIMENES FOTOSESIJAS CENAS

➀ Mazais dokumentālais foto stāsts - 80Eur / 50+ fotogrāfijas / līdz 1 st;

➁ Lielais dokumentālais foto stāsts - 130Eur / 100+ fotogrāfijas / līdz 2 st;

Standarta cenā ietilpst

Konsultācija pirms fotosesijas par stāsta izveidi, fotografēšanas darbs Rīgā vai Pierīgā, fotogrāfiju atlase un datorapstrāde, JPG fotogrāfiju atdošana (2 nedēļu laikā) izmantojot web serveri. Fotogrāfam ir tiesības uzņemtās fotogrāfijas izmantot sava portfolio papildināšanā. Iespējams vienoties par privātuma garantiju.

Papildus izdevumi

Fotosesijas pagarinājums (50 Eur/st), fotogrāfa transporta izdevumi, maksas stāvvietas, ieejas biļetes, privātuma garantija, fotogrāfiju atdošanas īpaši noformētā usb, jebkura izmēra ierāmētas foto izdrukas, premium fotogrāmata.


FOTO STĀSTA VIETAS IZVĒLE

Jūsu mājas - foto stāsts vietā, kurā jūs dzīvojat.

Jūsu iemīļota vieta - foto stāsts vietā, kur Jums patīk pavadīt laiku.

Jūra, mežs, lauku māja, bet varbūt Jums ļoti mīļš piemājas parks vai iemīļota kafejnīca? Neatkarīgi no vietas, svarīgi justies netraucēti un komfortabli, tāpēc labāk izvēlēties laiku, lai apkārt ir pēc iespējas mazāk cilvēku.

Esmu dabīga apgaismojuma piekritējs, tāpēc, neatkarīgi no vietas izvēles, svarīgi, lai ir dabīga gaisma.

Es nefotografēju studijā. Tur labi sanāk modes fotogrāfija vai, piemēram, kleita katalogam, bet ne dokumentāla ģimenes fotosesija.


dokumentāla ģimenes fotosesija mājās

Lai fotosesija izdotos, ir būtiski saprast, ka galarezultāts ir atkarīgs ne tikai no fotogrāfa, bet lielā mērā arī no Jums. Īpaša vērība jāpievērš sagatavošanas procesam. Lai būtu vieglāk sagatavoties, minēšu vairākus ieteikumus.

KĀ IZSKATĪTIES, KĀ IZVĒLĒTIES DRĒBES, KĀ UZVESTIES?

Fotogrāfijās visiem gribas izskatīties skaisti. Jā, var nedaudz sapucēties, bet - svarīgi nepārspīlēt.

Pietiek ar tīriem matiem un minimālu Jūsu ikdienas grimu! Lūgums atcerēties, ka dokumentālā fotosesijā jāizskatās dabīgi, nav vēlams veidot izteiktu vakara frizūru vai izvēlēties svinīgas drēbes.

Vairāk ieteikumu


Pareizi izveidots grims fotogrāfijās praktiski nav redzams, tā uzdevums piešķirt ādai samtainu gludumu, maksimāli noslēpt apsārtumus un lokus zem acīm. Fotogrāfijā noteikti būs pamanāmas rokas un nagi. Galvenais nosacījums - tīri un sakopti nagi. Ļoti labi izskatās gaišie toņi.

Vīrietim arī jāsagatavojas. Tīras rokas un izgludinātas drēbes.

Apģērbam noteikti jāsaskan ar vidi, kā arī Jūsu iekšējo būtību, raksturu. Izvēlaties tās drēbes, kurās labi jūtaties, iespējams tās nebūs pašas jaunākas, toties iemīļotas. Svarīgi, lai drēbes ir tīras un izgludinātas. Izdomājiet un laicīgi sagatavojiet 1 apģērba komplektu (izmazgāt, izgludināt). Sieviete izskatās sievišķīgāk ar gariem svārkiem.


Izskats svarīgs, bet nebūt nav galvenais! Simts reizes svarīgākas sajūtas un labs garastāvoklis. Ja jūs būsiet smukās drēbēs, bet sastrīdējušies, jēga liela nebūs, jo bildes nebūs labas. Tāpēc svarīgi visu sagatavot laicīgi, lai nav steiga un stress.

Dokumentālā fotosesijā patiesībā nenozīmē, ka būs jāfotografējas, jo vajadzēs - skriet, ķert, smieties, samīļot, gulēt, glaudīt, bučot, dzīvot!

ģimenes fotosesija aviācijas muzejāskaista ģimenes fotosesija rododendru dārzā pavasarī

NO KĀ LABĀK IZVAIRĪTIES

» daudz mantu un aksesuāru - STOP - laužam stereotipus un aizmirstam fotostudiju (pinterestu). Nekādas pārģērbšanās un modes kataloga veidošana (izņēmums, ja sāksim mājās un turpināsim ārā). Dokumentāla fotosesija ir kā filma par Jūsu dzīvi. Izbraukuma fotosesijā visam jāietilpst mazā mugursomā, jo mēs nepārtraukti kustēsimies;
» aizrādījumi bērniem par uzvedību vai drēbēm - ja bērni dauzīsies, lēkās pa peļķēm, es būšu ar visām četrām par;
» nelaimīgas sejas, slikts garastāvoklis, nogurums - fotosesijas dienā nekādu strīdu... arī citās dienās labāk nestrīdēties :)
» vietai neatbilstošs izskats - vakara frizūra, svinīgas drēbes, kaklasaite, dārgas rotas, augstpapēžu kurpes, ļoti spilgs vai pārlieku raibs apģērbs ar raibiem zīmējumiem (dokumentāla ģimenes fotosesija nav svētki, jo dabīgāk, jo labāk);
» vīrietim nevajadzētu izvēlēties lietišķu apģērbu, piemēram klasiskās bikses, labāk izvēlēties džinsus vai kokvilnas bikses, šortus. Ideāli der T-krekls, vasaras krekls ar atlocītām piedurknēm, džemperis.
» nekvalitatīvs vai pārāk spilgts grims - bildes patiks tad, ja jums patiks kā jūs izskaties (neticiet grimmētājam, kas saka, ka fotosesijai vajag spilgtāku grimu);
» neizgludinātas drēbes, netīri mati, steiga - plānojiet visu laicīgi;
» ierobežots laiks, jo pēc stundas jāskrien uz darbu - bērni mēdz būt neparedzami, līdz ar to arī ģimenes fotosesija.
» izīrēts (aizlienēts) apģērbs un aksesuāri - būsim patiesi un saglabājam Jūsu ģimenes identitāti.


Jūs vēlaties ģimenes fotostāstu ar nesamakslotām un patiesām fotogrāfijām, droši rakstiet vai zvaniet!