Par dokumentālu gaidību fotosesiju

gaidību fotosesija pie jūras saulkrastos

KĀ ES REDZU GRŪTNIECĪBAS FOTOSESIJU

Es esmu par patiesām atmiņām, īstu dzīvi un reālo vidi.

Fotosesijas laikā es radoši dokumentēju un cenšos izveidot fotostāstu par jums. Man ir svarīgi saglabāt gabaliņu no jūsu patiesās dzīves.


MANS PIEDĀVĀJUMS

Dokumentāls grūtniecības stāsts īstu atmiņu fotogrāfijās (documentary pregnancy photography) - pēc noteikta scenārija izveidots fotostāsts (minimāli iestudēti mirkļi un darbības), kas pastāsta par jūsu reālo dzīvi, atmiņām gaidot mazuli, par vietu, kur jūs dzīvojat vai kurā jums patīk pavadīt laiku. Tas ir stāsts par šodienu, kas rīt būs jūsu atmiņas.

Neatkarīgi no fotosesijas vietas, varēsim uztaisīt arī portretus. Esiet droši, es ieteikšu pozas!

FOTO STĀSTA VIETAS IZVĒLE

Jūsu mājas vai Jūsu iemīļota vieta, jūra, mežs, lauku māja, piemājas parks, kafejnīca utt. Neatkarīgi no vietas, svarīgi justies netraucēti un komfortabli, tāpēc, ja tā ir sabiedriska vieta, labāk izvēlēties laiku, kad apkārt ir mazāk cilvēku.

Es nefotografēju studijas mākslīgā vidē.


dokumentāla gaidību fotosesija mājās

Lai fotosesija izdotos, ir būtiski saprast, ka galarezultāts ir atkarīgs ne tikai no fotogrāfa, bet lielā mērā arī no jums. Īpaša vērība jāpievērš sagatavošanas procesam. Lai būtu vieglāk sagatavoties, minēšu vairākus ieteikumus.

IZMANTOJAM VIDI, KAS IR JUMS APKĀRT

Lai izdotos interesants fotostāsts, varam izcelt jūsu individualitāti, ar ko jūs atšķiraties (nodarbošanos, hobiju, intereses) vai vienkārši fotografējamies pierastā vidē un daram lietas, kas jums patīk. Protams, būsim patiesi, nav vērts ņemt rokās ģitāru un tēlot, ka mākat spēlēt, ja nezinat nevienu akordu.

Mēs dzīvojam materiālā pasaulē, tāpēc dokumentālās fotosesijas laikā izmantosim ikdienā lietotas mantas un priekšmetus. Tas palīdz atbrīvoties un aizmirst par fotosesiju. Te var būt milzum daudz variāciju. Piemēram, var lasīt grāmatu, dzert tēju, cept kūkas vai arī spēlēt klavieres.


klaviermūzika grūtniecības laikā

Mazuļa aksesuāri tiek fotografēti reālā vidē.


jaundzimušā gultas iekārtošana fotosesija mājās

Ja esat dabas cilvēks, dodamies tur.


gaidību fotosesija pie jūras saulrietāaktīva grūtniecības fotosesija pie jūras

PIEMĒROTĀKAIS LAIKS GAIDĪBU FOTO STĀSTAM

Fotosesiju grūtniecības laikā vislabāk plānot, kad jau ir redzams puncis, tas varētu būt aptuveni septītais mēnesis. Nav ieteicams gaidīt maksimālos vēdera izmērus, būs grūti kustēties kameras priekšā, kā arī nereti pirms pašām dzemdībām parādās tūska, ko grūti noslēpt.

Gaidību foto stāstam der jebkurš gada laiks, arī ziema.


gaidību fotosesija mājās ziemā pie kamīna

IZSKATS

Jums patiks fotogrāfijas tikai tad, ja patiks, kā tajās izskatāties. Mīliet sevi, mīliet savu ķermeni, rūpējaties par to.

Fotosesijas laikā svarīgi justies un izskatīties labi, saglabājot dabīgumu un harmoniju.

MATI UN FRIZŪRA

Obligāti tīri mati! Ja jums ir nepaklausīgi, sausi vai samocīti mati, varat palutināt tos ar barojošu masku dienu pirms fotosesijas, ļaujot tiem izžūt dabīgi (bez fēna). Veidojot frizūru, vēlams izskatīties dabīgi, vakara frizūra nav vajadzīga. Pēc iespējas mazāk lakas, lai mati brīvi krīt.


dokumentāla grūtniecības fotosesija mājās gaidības

KOSMĒTIKA

Grims pēc iespējams dabīgs, tā uzdevums - piešķirt ādai samtainu gludumu, noslēpt apsārtumus un lokus zem acīm. Ja uzmetusies pumpa, ļoti vēlams nomaskēt pat ja ikdienā nelietojat kosmētiku.

Vairāk informācijas


Maybelline Latvija kosmetoloģes Ditas Graudas padomi grima uzklāšanā.Dr. Hauschka dabīgas kosmētikas Make-upFotogrāfijā noteikti būs pamanāmas rokas un nagi. Galvenais nosacījums - tīri un sakopti nagi.

APĢĒRBS

Apģērba izvēli ietekmē vairāki faktori. Apģērbs ir primārais, kas veido vizuālo tēlu. Izvēlaties tās drēbes, kurās labi jūtaties, iespējams tās nebūs pašas jaunākas, toties iemīļotas. Svarīgi, lai drēbes ir tīras un izgludinātas, arī lakati. Vēlams sagatavot (izmazgāt un izgludināt) konkrētu 1 apģērba komplektu (var otru rezervei). Ja neesat pārliecināti par apģērbu, pakonsultējaties ar fotogrāfu. Dokumentālā fotosesijā nav paredzēta pārģērbšanās. Vienīgais, ja sāksim mājās un turpināsim ārā.

Vairāk informācijas


» Apģērbam jābūt pieskaņotam videi, kurā notiks fotosesija, nav ieteicams vilkt vakarkleitu un augstpapēžu kurpes, ja tā ir mājas dokumentālā fotosesija.

» Ja jums patīk daba, piemēram, jūra, ieteicams izvēlēties vieglu un ērtu apģērbu, kas izceļ sievišķību, gari svārki, kleitas utt. Nav ieteicams apspīlēts apģērbs un īsi svārki vai īsas kleitiņas. Pie jūras ļoti bieži apavi tiek vilkti nost.

» Ieteikums izvēlēties vienkrāsainu apģērbu, bez zīmējumiem un raibumiem, kas fotogrāfijā novērš uzmanību no punča vai arī tieši pretēji, ļoti gaumīgi piemeklēt zīmējumus un rakstus, kas izcels vēderu.

» Stāvot pie spoguļa un laikojot drēbes, atceraties, ka pārsvarā tiks fotografēts no sāniem.

» Ja fotosesijā piedalīsies vairāki cilvēki - mīļotais vīrietis, bērni, ideāli, ja būs saskaņotas krāsas, kā arī priekšroku dot vientoņu apģērbam bez zīmējumiem un uzrakstiem (tie nevajadzīgi izceļas).

» Vēlams izvēlēties dabīgas krāsas (pasteļtoņus). Ļoti krāsains apģērbs foto attēlā vizuāli rada nelielu haosu, uzņemot uz sevi uzmanību, kā rezultātā acīs pirmo akcentē tieši krāsas un apģērbu, nevis emocijas un darbību.

» Ja gribat fotogrāfijas ar atkailinātu vēderu, neaizmirstam par apakšveļu, arī tai jābūt skaistai. Fotosesijas dienā nav vēlams izvēlēties ļoti nospriegotu apakšveļu, lai nepaliek nospiedumi.

» Ja jūs esat aktīva dzīvesveida piekritēji un romantika jūs nesaista, arī grūtniecības fotosesijas laikā noteikti var akcentēt jūsu hobiju.

VĪRIETIS KADRĀ

Vīrietim arī jāsagatavojas. Skaidrs, ka ne visi vīrieši to grib darīt. Bet ir jāsaprot, ka jebkurā reklāmā, kino vai teātrī arī vīrieši ir "sapucēti". Nez vai patīkami skatīties uz sejas izsitumu vai pumpu bildēs.

Vīrieša drēbes vēlams mazliet tumšākas kā sievietei, bez zīmējumiem un rakstiem, lai neizceļas un nenovērš uzmanību no punča.

Vairāk informācijas


Nevajadzētu izvēlēties lietišķu apģērbu, piemēram klasiskās bikses, labāk izvēlēties džinsus vai kokvilnas bikses. Ideāli der T-krekls, vasaras krekls ar atlocītām piedurknēm, džemperis. Tā kā vīrieša rokas noteikti parādīsies kadrā, pievērsiet vērību nagiem un roku tīrībai.

Ļoti svarīgi - vēlme fotografēties. Ja vīrietis ļoti nevēlas to darīt, var uztaisīt pāris kadrus un likt viņu mierā. Daudz sliktāk, ja kadrā būs neapmierināts tētis - tas neizskatīsies labi, kā arī negatīvi ietekmēs Jūs. Noteikti parādiet foto piemērus, kas redzami šajā rakstā.

BĒRNI UN ĢIMENE

Dažreiz vecāki mudina bērnus pozēt fotogrāfam. Lūdzu nevajag! Es cenšos noķert īstās bērnu emocijas, kas nav iespējamas "klasiskās" pozēšanas laikā!


фотосессия ожидания рига беременность природаgrūtnieces punča fotosesija mājās dokumentāla ar bērnu

Mīluļi. Ja jūsu ģimenes loceklis ir mājdzīvnieks, tas noteikti ir pelnījis būt kadrā.


kaķis mājās un jaundzimušais

POZAS

Esmu par maksimāli dabīgām un neuzspiestām pozām, kuras varētu salīdzināt ar kino stopkadru vai nejauši noķertu mirkli no ikdienas, kādi jūs patiesi esat. Centīšos, protams, palīdzēt un sniegt ieteikumus.


gaidību fotosesija pie dabas mežā
фотосессия беременности в юрмале

NO KĀ LABĀK IZVAIRĪTIES

» daudz mantu un aksesuāru - STOP - laužam stereotipus un aizmirstam fotostudiju (pinterestu). Nekādas pārģērbšanās un modes kataloga veidošana. Dokumentāla fotosesija ir kā filma par reālo dzīvi, stāsts par jūsu sajūtām. Izbraukuma fotosesijā visam jāietilpst mazā mugursomā, jo mēs nepārtraukti kustēsimies;
» apģērbs, kas izceļ ne to, ko vajag - iesaku garas kleitas vai svārkus;
» krāsainās lēcas - fotogrāfijās labāk saglabāt dabīgu acu krāsu toni;
» nelaimīgas sejas, slikts garastāvoklis, nogurums;
» netīri mati, nekvalitatīvs grims, neizgludinātas drēbes;
» nepazīstama friziera un grima meistara apmeklējums tieši pirms fotosesijas, kura redzējums var nesakrist ar jūsējo.