Kāzu svinību telpu apgaismojums


Fotogrāfijas iegūšanā būtiska loma ir gaismai. Vislabākā ir dabīgā saules gaisma, it īpaši no rīta un vakarā, bet, tā kā ne visās telpās ir lieli logi, kā arī kāzu svinības turpinās pēc saulrieta, jāpievērš uzmanība svinību telpu apgaismojumam.

Laba gaisma rada noskaņu un ir daudz efektīvāka par dārgām dekorācijām. Īpašu atmosfēru iespējams radīt, izmatojot fona gaismu - sveces, gaismas virtenes, gaismas aizkarus, lāpas un ugunskuru mičošanas laikā.

Svinību telpu esošais apgaismojums dažreiz ir nepietiekams vai pat nepiemērots svinībām, tāpēc nereti tiek izmantotas papildus gaismas, diemžēl ne vienmēr tās tiek pareizi izvēlētas un ne visi zina, ka cilvēks un fotoaparāts krāsas uztver ļoti atšķirigi.

Tā kā esmu kāzu fotogrāfs, man ir svarīgs cilvēku izskats fotogrāfijās (skinton), kā arī kāzu detaļu krāsas (kleita, dekors, ziedi utt.). Lai cilvēku sejas būtu dabīgos toņos, svarīgi, lai uz sejas spīdētu "tīra" gaisma. Neiedziļinoties niansēs, krāsu attēlojums fotogrāfijā atkarīgs tikai no viena parametra - gaismas indekss CRI jeb krāsu atdeves kvalitāte. Vairāk informācijas šeit.

Tā kā cilvēku apgaismošanai ieteicams izmantot "tīru" gaismu (ar labu gaismas krāsu atdevi), galdu zonu (it īpaši jaunlaulāto) būtiski izgaismot ar augsta CRI gaismu. Ja deju un galdu zona atrodas vienuviet, labākais risinājums - gaismu pārslēgšana. Tostu, sarunu, priekšnesumu, pirmās kāzu dejas laikā ieslēdzot "tīru" gaismu, savukārt vakara deju laikā - disko.TELPU APGAISMOJUMA PIEMĒRI

Kaut arī kvēlspuldzes un halogēnspildzes strauji noveco, tām ir ideāla gaismas krāsu atdeve, līdzīga vakara saulei.
Vakara gaitā gribas īpaši romantisku atmosfēru, taču izslēgtas gaismas fotogrāfam ir milzīga problēma (sveču gaismas ir par maz). Vai nu jāizmanto zibspuldze, kas nevienam nepatīk un ne vienmēr dod vēlamo efektu, vai arī jāmeklē kompromiss. Esmu bezgala pateicīgs pāriem, kas ir saprotoši un nāk pretim, izgaismojot savu goda vietu.


debesu bļoda

Zibspuldze

Zibspuldze var būt kā papildus gaisma, bet nekādā gadījumā, kā vienīgā gaisma. Diemžēl zibspuldze novērš uzmanību un rada diskomfortu, jo zibeņo.Led diožu virtenes un aizkari

Dekoratīvs apgaismojums atmosfēras radīšanai. Ļoti skaists fona apgaismojums un ideāli papildina esošo apgaismojumu, bet nevar būt kā vienīgais, jo dod maz gaismas.kāzu dekorskāzu telpu apgaismojumsgaismas virtenes kāzās

Halogēnspuldžu prožektors

Halogēnspuldzes prožektors dod "tīru" gaismu, diezgan kvalitatīvu krāsu atdevi un dabīgu cilvēku sejas toni (nomas maksa ap 10-15 Eur).
Moderna alternatīva - Hight CRI LED.DJ Laser

Dažādu kustīgu līniju, punktu un efektu gaisma. DJ sapnis - fotogrāfu murgs.

Atslēgt nevēlamās gaismas svinību laikā ne vienmēr ir iespējams specifiskā slēguma dēļ (no pieredzes).


deju gaisma kāzās led lāzerikāzu telpu izgaismošana slikta
(diemžēl dj neredzēja problēmu un ignorēja uz manu lūgumu atslēgt krāsainās gaismas)

RGB LED disko prožektori (dj, dmx)

Krāsainiem disko led prožektoriem ir ļoti zems CRI un atbilstoši ļoti zema krāsu atdeve. Tie paredzēti deju zonas izgaismošanai. Nedrīkst izmantot galdu zonas izgaismošanai. Reizēm nav pareizi noregulēti un spīd ārpus deju zonas.


gaismas problēmas kāzās

Krāsainie led paneļi diemžēl ļoti slikti ietekmē priekšmetu un cilvēku sejas krāsu fotogrāfijās, jo fototehnika nespēj adekvāti uztvert krāsas. Pēdējā laikā tie ir ļoti populāri, jo viegli uztaisa "Wow" efektu. Kāzu svinību laikā galvenokārt tiek ķerti interesanti momenti un cilvēku emocijas. Pie specifiska apgaismojuma kvalitatīvu kadru skaists ir katastrofāli zems.


led apgaismojums kāzu galdos

Ja led gaismas izgaismo tikai sienas, tad tās vietas fotogrāfijās izskatās kā pārgaismots laukums ar krāsainu areolu, bet cilvēki paliek tumši. Ļoti populārs ir magenta-sarkans tonis.


kāzu telpu izgaismošana

Dūmi + gaisma uz fotogrāfijas ir tas pats kā braukt ar tālajiem miglā.


kāzu dūmi

Dekors pie grieztiem + gaismas prožektori, kas spīd caur dekoru un met ēnu.


kāzu banketa apgaismojums un kazu dekors pie grieztiem

Secinājums.

❖ Pie krāsaina LED apgaismojuma, kas izraisa "Wow" efektu un ir galvenais, nav iespējams iegūt dabību cilvēku sejas, apģērba (kleita), dekora, ēdiena utt. krāsu un izskatu. Dramatiski samazinās derīgu fotogrāfiju skaits (fotoaparāts daudz biežāk kļūdās).

❖ Vietās vai brīžos, kad ir svarīgs cilvēku izskats (sveikšana, galdu zona, pirmā deja, tosti, kāzu kūkas griešana) palūdziet gaismotājam (dj) izmantot "tīru" gaismu un atslēgt krāsainos LED, kas izgaismo fotografējamos.

❖ Rīgā ir vairākas vietas, kur var izīrēt "tīras" gaismas prožektorus un gaismas.

❖ Uzticiet telpu apgaismošanu profesionāļiem.